Rovnou na obsah Rovnou na menu
ObecČistá
Obec Čistá
okr. Mladá Boleslav

Vyjádření obce k výstavbě bytového domu v obci Čistá

Stanovisko obce Čistá a námitky ke stavbě

příloha Typ: PDF dokument, Velikost: 7.52 MB

Vážení občané,

s ohledem na šíření informací ohledně výstavby bytového domu v obci Čistá formou letáku zveřejňuje obec stanovisko, které bylo za obec podáno ve stavebním řízení a které přikládáme. Toto Stanovisko obce Čistá a námitky ke stavbě podepsali všichni zastupitelé obce.

Pokud je nyní tento záměr prezentován jako dům pro seniory, pak obec o tom neměla doposud informace, neboť žádost v daném řízení se týkala pouze bytového domu a ani ze stavební dokumentace nebylo možno dovodit, že by se mělo jednat o dům pro seniory, mj. dům nebyl koncipován jako bezbariérový.

Obec má ve svém strategickém rozvojovém plánu začleněn i dům pro seniory a uvítá v tomto směru případné aktivity občanů k jeho zřízení, ovšem bylo by vhodné takový záměr s obcí předem konzultovat a respektovat při takových stavebních záměrech územní plán obce a další předpisy.

Není tedy pravdou, že vedení obce za posledních 30 let neudělalo v tomto směru vůbec nic.

Obec Čistá

zast. Zdeněk Tyšer, starosta obce

Leoš Miler, místostarosta obce

Stanovisko obce Čistá a námitky ke stavbě.pdf